• УШТЕ 4 ЗГРАДИ ЌЕ ДОБИЈАТ НОВИ ФАСАДИ

  20.09.2017 12:57:19

  Деновиве продолжува проектот за реконструкција на уште 4 фасади во Општина Аеродром.

 • СОВЕТОТ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ЗА РАСПИШУВАЊЕ РЕФЕРЕНДУМ

  06.09.2017 19:25:24

  Советот на Општина Аеродром на денешната, 6.9.2017 година, 73-та седница донесе одлука да се распише референдум во врска со прашањето за населување и интеграција на мигранти на територијата на Општината, која за жал не ја поддржаа советниците на опозициската советничка група на СДСМ.

 • ОПШТИНА АЕРОДРОМ ВО ПОСЕТА НА АМБАСАДАТА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

  06.09.2017 12:58:30

  Денеска, 6.9.2017 година, градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, заедно со 10 ученици од осумте основни училишта, кои ќе одат на настава во Лондон, како и претставници од Општината, беа во посета на Амбасадата на Велика Британија во Република Македонија.

 • СООПШТЕНИЕ

  06.09.2017 08:59:43

  Почитувани, би сакале да ја информираме јавноста дека Владата на Република Македонија продолжува да ја кочи изградбата на новата градинка „Буба Мара“ во Ново Лисиче.

 • СТОТИЦИ ГРАЃАНИ НА СРЕДБА СО КОНЕВСКИ ВО ГОРНО ЛИСИЧЕ

  01.09.2017 20:44:14

  Стотици жители од Горно Лисиче вечерва (петок), 1.9.2017 година, остварија средба со градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски на која разговараа за големиот број реализирани проекти во тој дел на општината, како и за проектите планирани за идниот период.

 • СЕ РЕКОНСТРУИРААТ УЛИЦИТЕ ТОДОР ЧАНГОВ 20 И ЃОРЃИ КАПЧЕВ 9

  30.08.2017 11:31:46

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски на денешната, 30.8.2017 година, прес-конференција направи увид во градежните работи на реконструкцијата на улиците „Тодор Чангов“ број 20 и „Ѓорѓи Капчев“ број 9, кои се протегаат од булеварот „Февруарски поход“ до Усјанскиот канал.

 • П О К А Н А

  29.08.2017 16:40:26

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски ќе одржи прес-конференција утре, 30.8.2017 година (среда), во 11:00 часот на ул. „Тодор Чангов 20“ (во близина на ресторанот „Рагуза“).

 • ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА УЛИЦАТА „ВАСКО КАРАНГЕЛЕВСКИ“

  25.08.2017 13:24:30

  Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски денеска, 25.8.2017 година, официјално ја пуштија во употреба реконструираната улица „Васко Карангелевски“, на потегот од раскрсницата со булеварот Јане Сандански до раскрсницата со булеварот АСНОМ (СЦ „Јане Сандански“ и хотел Русија).

 • АЕРОДРОМ Е ЕДНА ОД РЕТКИТЕ ОПШТИНИ БЕЗ ДЕНАР ДОЛГ

  24.08.2017 13:19:04

  „Аеродром е една од ретките општини во Македонија без денар долг и со обезбедени средства за наредните 4 години. Тоа се должи исклучиво на одговорно и домаќинско работење. Пред вас е отчетот од нашето работење.

 • ПОКАНА за прес-конференција

  22.08.2017 14:06:57

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, утре, 23.8.2017 година (среда), во 14:00 часот, ќе одржи прес-конференција во својот Кабинет, на која ќе даде отчет за сработеното во текот на неговиот втор мандат од 2013 до 2017 година.

Актуелно

img
img img

Видео