• Аеродромци добија два летниковци од „Пивара“ Скопје

  24.10.2018 11:06:46

  Жителите на Општина Аеродром добија два летниковци како донација од „Пивара“ Скопје.

 • Успешно реализирана изложба на олдтајмери во Општина Аеродром

  17.10.2018 13:29:25

  Организаторите на изложбата на олдтајмери „Skopje Classic Day“ што во неделата се одржа во паркот со авион му доделија благодарница за успешна соработка на градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин.

 • Соседска патрола низ Аеродром за поголема безбедност

  31.08.2018 11:30:18

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, претставници на Полициската станица од Аеродром, Одделението за превенција при СВР-Скопје, и родители од овој дел на градот синоќа беа во обиколка на повеќе локации низ општината, каде што се евидентирани зачестени нарушувања на јавниот ред.

 • Коњаниците од Општина Аеродром тргнаа кон Мечкин Камен

  28.07.2018 10:06:57

  Вчера, 27.7.2018 година од Општина Аеродром дваесетина коњаници тргнаа кон Крушево, каде што треба да се приклучат на прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден.

 • Утре коњаниците тргнуваат за Крушево

  26.07.2018 14:52:26

  „Илинденскиот марш 2018“ ќе стартува утре, 27-ми јули (петок), во 17:00 часот од паркот Јане Сандански во Општина Аеродром, која е традиционално покровител на овој Коњички марш, а ќе заврши на 2-ри август во Крушево, каде што треба да се приклучат на прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден.

 • Акции за кастрирање и стерилизирање бездомни кучиња

  25.07.2018 13:03:26

  Вчера во Општина Аеродром се организираше акција за третирање на бездомните кучиња, во соработка со жители од Општина Аеродром, љубители на животни кои доброволно излегоа на терен заедно со службите на стационарот „Вардариште“.

 • Целосна обнова на осветлувањето во населба Лисиче

  11.07.2018 10:53:52

  Општина Аеродром деновиве почна целосна реконструкција на јавното осветлување во населбата Лисиче.

 • Нова подлога за детските игралишта

  29.06.2018 13:40:39

  Општина Аеродром деновиве врши реконструкција на оштетените детски игралишта. Се поставува гумена подлога за поголема безбедност на дечињата, а се обновуваат и реквизитите.

 • Во недела завршува фестивалот на комедијата „Гола месечина“

  22.06.2018 11:34:58

  Со комедијата на народниот театар „Антон Панов“ од Струмица „Дванаесеттата ноќ – спроти Водици“ утревечер завршува натпреварувачкиот дел на меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“.

 • Почна фестивалот на комедијата „Гола месечина“

  19.06.2018 14:20:03

  Со урнебесната повеќепати наградувана босанска претстава „Једваносимсобоакаломистобо“ од Нејра Бабиќ и Алеш Курт, вчеравечер беше отворен меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“.

Актуелно

img
img img

Видео