• Неделна листа за бесплатно користење на тениските терени

  28.07.2017 10:00:00

  Неделна листа за бесплатно користење на тениските терени за 29 и 30 јули, 2017

 • КОЊАНИЦИТЕ ОД ОПШТИНА АЕРОДРОМ ТРГНАА КОН МЕЧКИН КАМЕН

  28.07.2017 09:16:50

  Вчера, 28.7.2017 година од паркот Јане Сандански во Општина Аеродром дваесетина коњаници тргнаа кон славното Крушево, каде што треба да се приклучат на прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден.

 • ЗЕМИ ШИШЕ ВОДА И ПОДАРИ МУ ЖИВОТ НА НАЈБЛИСКОТО ДРВЦЕ!

  27.07.2017 12:57:06

  Карло Змајшек, жител на Општина Аеродром, деновиве покрена иницијатива за подигање на свеста на граѓаните и за полевање на дрвјата, а посебно на новонасадените и помалите дрвца. Како личен пример тој веќе неколку недели секој ден наутро или навечер со неколку шишиња вода ги полева четирите дрвца насадени во близина на неговиот дом во Аеродром со цел да преживеат во овие летни и сушни периоди.

 • УТРЕ КОЊАНИЦИТЕ ТРГНУВААТ ЗА КРУШЕВО

  26.07.2017 11:59:28

  „Илинденскиот марш 2017“ ќе стартува утре, 27-ми јули (четврток), во 17:30 часот од паркот Јане Сандански во Општина Аеродром, која е традиционално покровител на овој Коњички марш, а ќе заврши на 2-ри август во Крушево, каде што треба да се приклучат на прославата на најголемиот македонски национален празник – Илинден.

 • Реакција на прес-конференцијата на Златко Марин, претседател на ОО-СДСМ Аеродром

  25.07.2017 14:03:22

  Би сакале да ја информираме јавноста дека Општина Аеродром нема потрошено ниту еден денар од Буџетот за рекламирање на својата работа и за реализација на проектите.

 • СЕ РЕКОНСТРУИРА УЛИЦАТА „ВАСКО КАРАНГЕЛЕВСКИ“

  24.07.2017 11:23:46

  Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски на денешната, 24.7.2017 година, заедничка прес-конференција официјално го најавија почетокот на реконструкцијата на улицата „Васко Карангелевски“, на потегот од раскрсницата со булеварот Јане Сандански до раскрсницата со булеварот АСНОМ (СЦ „Јане Сандански“ и хотел Русија).

 • ВИКЕНДОВ СОБРАНИ 3,5 КУБНИ МЕТРИ ОТПАД

  24.07.2017 11:22:18

  На акцијата за собирање кабаст отпад, што се реализираше на 21.7.2017 и 22.7.2017 година во Општина Аеродром, беа собрани околу 3,5 кубни метри отпад.

 • П О К А Н А

  21.07.2017 12:46:38

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски ќе одржи прес-конференција на 23.7.2017 година (недела), во 12:00 часот на ул. „Тодор Чангов 20“ (во близина на ресторанот „Рагуза“).

 • Неделна листа за бесплатно користење на тениските терени

  21.07.2017 10:07:02

  Неделна листа за бесплатно користење на тениските терени за 22 и 23 јули, 2017

 • КОЊАНИЦИТЕ ПОЧНАА СО ПОДГОТОВКА ЗА ИЛИНДЕНСКИОТ МАРШ

  20.07.2017 09:42:15

  Коњаниците кои оваа година ќе учествуваат во 39-от традиционален коњички марш по повод македонскиот национален празник Илинден ги почнаа своите интензивни тренинзи покрај кејот на реката Вардар.

Актуелно

img
img img

Видео